CRTA podseća: Godinu dana od političkog progona aktivista Stava i PSG
Nevladina organizacija CRTA podseća da se danas navršava godinu dana od kada je grupa aktivista Stava i Pokreta slobodnih građana uvučena u, kako ističu, „kafkijanski proces“.

Prema saopštenju CRTE, sve je počelo na osnovu prisluškivanog razgovora koji je kasnije iskorišćen za medijsku poternicu i zastrašivanje građana pred protestni skup u Beogradu. Nakon toga usledio je, kako tvrde, doslovni politički progon – hapšenja, pritvor, suđenja, a neki od optuženih završili su i u izgnanstvu.
Među optuženima su Doroteja Antić, Dejan Bagarić, Mladen Cvijetić, Lazar Dinić, Jovan Dražić, Branislav Đorđević, Srđan Đurić, Lado Jovović, Mila Pajić, Anja Pitulić, Davor Stefanović i Marija Vasić, koji se terete za pokušaj rušenja ustavnog poretka.
–Da je do Ustava, ne bi bilo ovakvog progona nad građanima – navodi CRTA u saopštenju.
