• Danas je trebalo da bude pušten u rad B2 bunar u Inđiji

    Probijen rok za puštanje bunara B2 u Inđiji.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
    Danas je trebalo da bude pušten u rad B2 bunar u Inđiji

    JKP „Vodovod i kanalizacija“ Inđija izdvojilo je skoro 13 miliona dinara za izgradnju bunara B9/2, koji je trebalo da zameni stari bunar B-9. Prema rečima direktora ovog preduzeća, Dragana Surle, bunar je trebalo da obezbedi dodatnih šest litara u sekundi, čime bi ukupno snabdevanje dostiglo 108 litara — dovoljno za letnju sezonu.

    Najava puštanja u rad ponovljena je više puta, poslednji put pre samo sedam dana, a i predsednik Opštine Marko Gašić je tokom proteklih meseci više puta isticao značaj ovog projekta za vodosnabdevanje.

    Ipak, bunar ni danas, kada je rok za njegovo puštanje u rad, nije aktiviran. Jedino što je do sada realizovano jeste potrošnja budžetskog novca — 13 miliona dinara.

    Za IN Medija, direktor JKP „Vodovod i kanalizacija“ Dragan Surla izjavio je da je bunar tehnički spreman, ali da se čeka rezultat analize vode:

    -Bunar B9/2 je spreman za puštanje u rad, ali danas se uzima uzorak i šalje se u laboratoriju. Neophodno je sačekati rezultate analize par dana. Ukoliko su pozitivni rezultati analize vode za piće, bunar se pušta u rad i svakako da poboljšava situaciju. Dodatnih 6 litara u sekundi će mnogo značiti da bi se izbegle restrikcije vode, ali apel za štednjom i dalje stoji — velika je potrošnja, svako nenamensko trošenje vode za piće ugrožava redovno vodosnabdevanje.-

    Novi bunar trebalo je da bude izgrađen koristeći postojeću infrastrukturu, uključujući sabirni cevovod i elektro-instalacije, kako bi se obezbedilo stabilnije snabdevanje vodom. Planirano je reverzno bušenje prečnika 620 mm, na dubini od 110 metara, sa pumpom snage 18,5 kW i protokom od 6 litara u sekundi.

    Pored tehničkih karakteristika, najavljene su i propratne radnje — uređenje prostora, postavljanje zaštitne ograde, prilazni put, kao i izgradnja novog šahta za povezivanje sa postojećim cevovodom.

     

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
  • Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Inđija