• Dačić: Izmene u MUP-u nisu političke, izbio bi građanski rat da nije bilo policije

    Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da se u policiji ne sprovodi „čistka“, već jedna od brojnih sistematizacija, tako da nova postavljenja nisu politička.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
    Dačić: Izmene u MUP-u nisu političke, izbio bi građanski rat da nije bilo policije
    Foto: 021.rs

    Dodao je da se od novopostavljenih ljudi ne traži da vode političke debate, već jedinice.

    To su profesionalci u svojim oblastima. Kadrovske promene u MUP su normalna, redovna aktivnost – rekao je Dačić za TV Pink, govoreći o postavljanju pukovnika Radoslava Repca za komandanta Žandarmerije i Igora Žmiraća za komandanta Specijalne antiterorističke jedinice.

     Govoreći o protestima, on je rekao da je opozicija htela da policija stane na njihovu stranu i da im pomogne da putem državnog udara dođu na vlast, ali od toga nije bilo ništa.

    Nijedna policijska jedinica nikada nije odbila nijedno naređenje, a nije ni pojedinac – rekao je ministar policije.

    Dodao je da je policija sačuvala društveni mir i stabilnost, da je obavila sve zadatke i napomenuo „da nije bilo nje, u Srbiji bi bio građanski rat“.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
  • Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Srbija