Direktor „Inđija puta“ o kritikama zbog neočišćenih trotoara: „Neodgovorno i zlonamerno“
Direktor „Inđija puta“ Uroš Trifunović ocenio je da su kritike zbog neočišćenih trotoara tokom snežnih padavina „neodgovorne i zlonamerne“.

Direktor Javnog preduzeća „Inđija put“ Uroš Trifunović ocenio je da su kritike upućene na račun nadležnih službi zbog neočišćenih trotoara tokom nedavnih snežnih padavina neodgovorne i zlonamerne, navodeći da su zaposleni u ovom preduzeću i JKP „Komunalac“ danonoćno bili angažovani na terenu.
Kako je rekao, ekipe su radile u skladu sa Planom zimske službe i tretirale saobraćajnice po utvrđenim prioritetima.
–Ljudi su bili 24 časa prisutni i radili na terenu po planu Zimske službe, gde se tretira prvi, drugi pa čak i treći prioritet, a ja ne pamtim kada je Zimska služba stigla da zađe u treći prioritet – naveo je Trifunović.
On je dodao da smatra neprimerenim javne prozivke zbog pojedinačnih lokacija na kojima trotoari nisu bili očišćeni.
–U tom momentu da neko izađe u javnost i pogrdno i zlonamerno komentariše kako nije očišćen trotoar u nekoj ulici je zaista neodgovorno – rekao je direktor „Inđija puta“.
Trifunović je takođe kritikovao ponašanje jednog odbornika Skupštine opštine Inđija, tvrdeći da je istovremeno ukazivao na neočišćen trotoar, a potom podneo inicijativu javnom preduzeću da pokrene medijsku kampanju o obavezama građana da čiste trotoare i o sankcijama u slučaju nepoštovanja tih obaveza.
–Ali, vrhunac te neodgovornosti je da vi danas izađete u javnost i mašete sa nekog trotoara kako nije očišćeno, i onda sutradan taj isti odbornik u Skupštini opštine Inđija dođe u ‘Inđija put’ i pismeno preda inicijativu u kojoj kaže da ‘Inđija put’ treba da pokrene medijsku kampanju o obavezama građana da čiste trotoar i o sankcijama koje prete građanima šta će biti ukoliko ne očiste trotoar ispred svoje kuće – kazao je Trifunović.
Kako je ranije za IN Medija izjavio direktor JKP „Komunalac“ Aleksandar Andrejević, radnici Zimske službe na raspolaganju imaju četiri kamiona sa ralicama i posipačima soli i rizle, dva specijalna kombinovana komunalna vozila, dva traktora, kao i čistilicu i mini-bager za čišćenje trotoara.
