• Državna sekretarka Ministarstva poljoprivrede posetila udruženje žena “Banstolka”

    Kako se navodi, sekretarka Popović je sa njima razgovarala o budućim planovima i mogućnostima podrške države za razvoj ženskog preduzetništva.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
    Državna sekretarka Ministarstva poljoprivrede posetila udruženje žena “Banstolka”
    foto:Opština Inđija
    Ovaj tekst je prilagođen osobama sa oštećenim vidom – označeni deo teksta može se automatski preslušati u audio formatu.

    Državna sekretarka u Ministarstvu poljoprivrede Ivana Popović posetila je članice Udruženja žena „Banstolka“ i razgovarala o mogućnostima državne podrške radu ženskih udruženja koja za cilj imaju očuvanje tradicije, saopšteno je iz lokalne samouprave.

    Kako se navodi, sekretarka Popović je sa njima razgovarala o budućim planovima i mogućnostima podrške države za razvoj ženskog preduzetništva.

    Ona je istakla da Vlada Republike Srbije različitim mehanizmima pruža podršku ženama koje sa bave poljoprivredom, preko narodnih poslanica, ministarki i žena funkcionera kojih je u Srbiji sve više.

    Sada postoje načini da žena bude vlasnik poljoprivrednog gazdinstva, da razvija svoju delatnost, i obezbedi sebi ekonomsku sigurnost. –  rekla je Popović, i najavila u narednom periodu nove programe Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja kojima će biti podržano žensko preduzetništvo.

     

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
  • NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Inđija

    Veće Inđije sutra o rebalansu budžeta

    Predsednik opštine Inđija Marko Gašić zakazao je sednicu Opštinskog veća za sredu, 29. jul, na kojoj će se među najvažnijim tačkama naći predlog rebalansa budžeta za 2026. godinu, kao i […]