• FK Inđija u blokadi: Račun zapečaćen zbog duga od gotovo 13 miliona dinara

    Račun FK Inđija u blokadi već tri meseca – dug za gas glavni razlog, opštinska sredstva izostaju.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
    FK Inđija u blokadi: Račun zapečaćen zbog duga od gotovo 13 miliona dinara
    Foto: IN Medija

    Fudbalski klub „Inđija Toyo Tires“ već tri meseca se nalazi u blokadi, pokazuju podaci Narodne banke Srbije od 29. aprila 2025. godine. Račun je blokiran u iznosu od 12.842.327,42 dinara, a postupak je pokrenulo Javno preduzeće „Ingas“ zbog dugovanja za isporučeni gas.

    Foto: printscreen NBS

    Ova blokada dodatno je otežala ionako nestabilnu finansijsku situaciju u klubu, koji od polovine 2024. godine, odnosno od kada je Marko Gašić postao predsednik opštine Inđija, nije dobio ostatak sredstava koja su mu prethodno bila odobrena. Štaviše, još uvek nije potpisan ni ugovor o dodeli sredstava za 2025. godinu, pa se FK Inđija nalazi pred zidom — bez mogućnosti raspolaganja sopstvenim sredstvima i sa gomilajućim dugovima.

    Iz FK Inđija za IN  Medija za sada nisu želeli da komentarišu o blokadi računa i finansijskim teškoćama koje potresaju ovaj klub.

    Podsetimo, klub okuplja pet takmičarskih selekcija i preko 200 mališana uzrasta od 6 do 12 godina, pored profesionalnog seniorskog sastava, i predstavlja jednu od najznačajnijih sportskih institucija u opštini.

    U međuvremenu, predsednik opštine Marko Gašić predložio je drastično smanjenje sredstava za sport – sa oko 281 milion dinara na svega 152 miliona dinara. Ovaj potez pokušao je da opravda tvrdnjama da su „razmatrani realni iznosi“ i da „nijednom klubu nije napamet oduzimano“.

    Sport u Inđiji: Gašić smanjuje sredstva za one koji nisu politički podobni

    I dok su budžeti većih klubova srezani, određene manje organizacije — koje se često dovode u vezu sa stranačkim opredeljenjima — dobile su nesrazmerna sredstva. Najveću privilegiju, međutim, uživa Opštinski fudbalski savez, kojem je budžet sa prošlogodišnjih 6.500.000 dinara povećan čak tri puta, na neverovatnih 18.500.000 dinara.

     

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
  • Komentari 2

    1. Sad je Gasic smislio da opljacka klub i proda investitorima lokaciju da prave zgradu, mozda jazavcu Lukiju ili slicnoj bagri. E onaj sto je otkrio Indjiju sad bi proklinjao taj dan da je znao da ce Marko Gasic i slicni njemu voditi ovaj grad, naravno sa hordom lopoba.

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Sport