Fudbaleri Inđije i Tekstilca igraće u baražu za Super ligu, epilog je poslednjeg kola Mocart bet Prve lige.

Podeli vest:

Facebook Twitter WhatsApp
    Inđija i Tekstilac u baražu

Ranije je bilo poznato da će u elitni rang OFK Beograd i ubsko Jedinstvo.

U poslednjoj rundi, Jedinstvo je sa 2:1 pobedilo Smederevo 1924 i „utvrdilo“ pozicije Inđije i Tekstilca.

Inđija će u baraž dvomeču igrati sa Železničarom. Tekstilac očekuju dva susreta sa Javor Matisom.

Prve utakmice na programu su u sredu, 29. maja, revanši u ponedeljak, 3. juna.

Smederevci su na gostovanju Jedinstvu imali snage samo za vođstvo na početku meča.

Precizan je bio Nikola Jovanović u drugom minutu. Ubljani su izjednačili u 11, meč je u egal fazu vratio Ibrahim Zubairu. Za preokret i konačnih 2:1 postarao se Kvaku Karikari, golom u uvodnim minutima drugog poluvremena.

Inđiji je bio dovoljan i remi protiv RFK Grafičara za overu trećeg mesta. Duel na stadionu kraj železničke stanice završen je rezultatom 2:2.

Kako prenosi Sportklub, burno je bilo drugo poluvreme, pogotovo od 57. minuta i gola Strahinje Stojanovića za 0:1.

Izjednačio je Anrija Mijailović dva minuta kasnije. Nisu se dali Beograđani, Ognjen Ajdar pogodio je u 69. minutu i ponovo obezbedio prednost gostujućem timu. Konačnih 2:2 postavio je Lazar Milošev u 75, prethodno je Grafičar ostao sa desetoricom zbog isključenja Alekseja Vukićevića.

ŽESTOKA BORBA U PLEJ-AUTU

Zeleno-beli kao da su pretplaćeni na doigravanja, prošle godine nisu uspeli protiv niškog Radničkog, prethodno su izborili plasman u viši rang za 180 minuta nadmetanja sa Dinamom iz Vranja.

Golova nije bilo u Odžacima, gde su igrali Tekstilac i Mačva.

Iako FSS protiv Tekstilca vodi jedinstven postupak za nameštanje dve utakmice, izvesno je da će eventualna kazna biti izrečena po završetku sezone. Zato neće biti smentnji za Odžačane da igraju u baražu.

U nedelju su na programu mečevi 37. kola plej-aut grupe.