Na VMA kante za sakupljanje vode koja curi sa plafona i upozorenje „zabranjen prolaz“
Pacijente koji dolaze na Vojnomedicinsku akademiju (VMA) u centralnom holu, čim se prođe kroz ulazna vrata, od srede dočekuju kante za sakupljanje vode koja curi sa plafona i upozorenje „zabranjen prolaz“
Nedeljnik „Vreme“ navodi da zaposleni na Vojnomedicinskoj akademiji (VMA) tvrde da odavno curi na sve strane kad padne veća kiša, ali da se to jednostavno ne sanira.
„Curi godinama po VMA. Pored ostalog i u restoranu na 4. spratu. Svuda su kante i ništa se ne preduzima“, kaže za „Vreme“ jedan od zaposlenih.
U martu ove godine tadašnji ministar odbrane, a danas premijer Miloš Vučević je na svečanosti povodom Dana VMA i 180 godina vojnog zdravstva izgovorio: „I onda taj čuveni 20. oktobar 1981. godine i otvaranje današnje zgrade VMA – arhitektonsko čudo, ponos Beograda. O tome su izvestili svi domaći i strani mediji, a beogradska ‘Politika’ je pod naslovom ‘Skok u 21. vek’ opširno pisala o tome događaju – opet sličnost sa današnjim vremenima i građevinskim preporodom Srbije koji verujem da ćemo zajednički ostvariti do 2027. godine”.
Samo što se u 21. veku „građevinski preporod” VMA ogleda u kantama po hodnicima.
Vučević je tada objasnio da su „u toku i aktivnosti u pogledu analiza za sprovođenje energetske sanacije kompletnog objekta VMA u skladu sa najvišim standardima energetske efikasnosti i u tom smislu smo u fazi izrade projektno tehničke dokumentacije“, pa se zahvalio partnerima iz EU i Ministarstvu energetike na podršci i pomoći.
A dok podrška i pomoć ne stignu – rešenje su kante po hodnicima, a možda
i po ordinacijama i bolesničkim sobama.
Dotle će se ministri odbrane na sastancima sa rukovodstvom VMA pohvalno izražavati i poručiti kako je tamo sve u najboljem redu, sve putem saopštenja.
Da li im rukovodstvo govori o problemima, toga u saopštenjima nema.