• Peticiju za otkazivanje izložbe Ekspo potpisalo više od 47.000 ljudi

    Peticiju pokreta Kreni-promeni kojom traže otkazivanje izložbe „Ekspo“ koja bi trebalo da 2027. godine bude održana u Beogradu, do sada je poptpisalo više od 47.000 ljudi.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
    Peticiju za otkazivanje izložbe Ekspo potpisalo više od 47.000 ljudi

    Kreni-promeni je u peticiji na svom sajtu naveo da od Međunarodnog biroa za izložbe (BIE) u Parizu traži hitno otkazivanje organizacije takozvanog „Malog Ekspa“ u Beogradu, zbog „duboko ukorenjene korupcije i ozbiljnih bezbednosnih rizika“.

    Pokret, govoreći o koruptivnom aspektu, tvrdi da taj projekat prate netransparentnost i skrivanje informacija od javnosti, a kao primer navodi i odluku Vlade Srbije da izuzme „Ekspo“ iz sistema javnih nabavki, što „otvara prostor za korupciju i zloupotrebu sredstava poreskih obveznika“.

    -Primer: Zemljište kupljeno za 5.000 evra po hektaru sada se otkupljuje po ceni od 500.000 evra po hektaru, što ukazuje na sumnjive transakcije sa domaćim političarima.- naveo je Kreni-promeni u peticiji.

    Kada je u pitanju bezbednost, tvde da „predloženi protivustavni leks specijalis ukida bezbednosne standarde gradnje i omogućava upotrebu objekata bez upotrebnih dozvola što direktno ugrožava bezbednost posetilaca“.

    -Pozivamo BIE da zaštiti svoju reputaciju i pošalje jasnu poruku protiv korupcije i ugrožavanja bezbednosti, otkazivanjem Malog Ekspa 2027. godine u Beogradu.- dodaje se u peticiji.

    Planirano je prikupljanje 50.000 potpisa.

     

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
  • Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Srbija

    Studeti iz Novog Pazara marširaće do Novog Sada

    Studenti Novog Pazara organizovaće šestnaestodnevni studentski marš do Novog Sada povodom obeležavanja godišnjice od pada nadstrešnice železničke stanice, kada je poginulo 16 […]