• RTS negira disciplinske postupke zbog podrške protestima: „Postupci zbog kršenja radne discipline“

    Neistina je tvrdnja da je RTS pokrenuo disciplinske postupke protiv zaposlenih koji su podržali studentske proteste, navodi javni medijski servis.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
    RTS negira disciplinske postupke zbog podrške protestima: „Postupci zbog kršenja radne discipline“

    Tvrdnju su, kako navodi RTS, bez ijednog dokaza, izneli neki portali i Udruženje novinara Srbije (UNS) na osnovu dopisa grupe zaposlenih u Radio-televiziji Srbije koji sebe nazivaju „NašRtsProtest“.

    Tačno je da su postupci pokrenuti zbog povreda radnih obaveza i nepoštovanja radne discipline, utvrđenih Kolektivnim ugovorom kod poslodavca, Kodeksima o radu i ponašanju zaposlenih kao i njihovim ugovorima o radu, a ne zbog iznošenja ličnog mišljenja i neslaganja zaposlenih u javnom medijskom servisu sa uređivačkom politikom RTS-a. – navodi se u saopštenju.

    NUNS: Otkazi u RTS-u potvrđuju atmosferu straha i cenzure

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
  • Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Srbija