• Rukometašice Železničara ponos inđijskog ženskog sporta

Rukometašice Crvene zvezde savladale su u finalu Kupa Srbije inđijski Železničar posle boljeg izvođenja sedmeraca.Rezultat u regularnom delu utakmice je bio 26:26 (12:12), nakon produžetaka 28:28. Crveno-bele su bile bolje u izvođenju sedmeraca 32:30 i osvojile prvi trofej Kupa Srbije.

Podeli vest:

Facebook Twitter WhatsApp
    Rukometašice Železničara ponos inđijskog ženskog sporta

Krajem januara u 12. kolu Super rukometne lige Srbije za žene, rukometašice inđijskog Železničara na domaćem terenu igrale su nerešeno 18:18 protiv ekipe Crvene zvezde.

I ovog puta na domaćem terenu rukometašice Železničara odmerile su snagu sa Crvenom zvezdom i u tesnoj utakmici izvođenjem sedmeraca, nakon dva produžetka, izgubile su od gošći sa 30:32.

U prvom poluvremenu ekipe su se smenjivale u vođstvu, što je dovelo do nerešenog rezultata na kraju prvog poluvremena. U prvom delu igre dosuđeno je čak 11 sedmeraca.

U drugom poluvremenu vođstvo su preuzele inđinčanke koje su vodile do 50. Minuta utakmice kada su crveno – bele izjednačile. Do kraja se igrao gol za gol da bi rezultat regularnog dela utakmice bio 26:26.

U produžecimna gošće su vodile igru i rezultatski se odlepile, imale su priliku za trijumf ali je potencijalni pobednički gol Milice Rončić poništen zbog isteka vremena. O pobedniku se pri nerešenom rezultatu morlo odlučiti penal serijom gde su rukometašice Crvene zvezde bile uspešnije, 32:30.