• Sremski Karlovci: Koliko košta „Grožđebal“

    Na ovogodišnjoj manifestaciji „Karlovačka berba grožđa“ u Sremskim Karlovcima nastupiće, između ostalog, Danica Crnogorčević, Dejan Petrović i BIG bend i Garavi sokak.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
    Sremski Karlovci: Koliko košta „Grožđebal“
    Foto: 021.rs

    Za ove izvođače na „Grožđebalu“, koji će se održati od petka, 13. septembra do nedelje, 15. septembra, poznato je i koliko je karlovačku opštinu koštalo angažovanje, piše 021.rs.

    Portal navodi da je transparentnost plaćanja izvođača na karlovačkom „Grožđebalu“, inače, skoro nepostojeća poslednjih godina. Ipak, od ove godine se čini da se promenom uprave na čelu opštine i to menja.

    Prema podacima sa Portala javnih nabavki koje je objavila Opština Sremski Karlovci, a po pregovaračkom postupku, bez objavljivanja javnog poziva, najviše će biti plaćen Dejan Petrović i BIG bend – nešto više od 1,5 miliona dinara.

    Nastup Danice Crnogorčević u petak, 13. septembra, karlovačka opština je platila 830.000 dinara, dok je bend Garavi sokak plaćen 440.000 dinara, a nastupiće dan posle ove izvođačice.

    Ukupno, nastupi ovih izvođača biće plaćeni 2.830.000 dinara, dok je i dalje nepoznato koliko će biti plaćeni Nikola Rokvić, Legende i domaći bend Hercenšlus. Dodatno, nije poznato ni koliko košta ostatak organizacije, ali se može pretpostaviti da će kao i prošle godine biti oko milion dinara.

    Kako je 021.rs otkrio putem Zahteva za pristup informacijama od javnog značaja krajem decembra, organizacija prošlogodišnje manifestacije „Karlovačka berba grožđa“ koštala je više od osam miliona dinara sa obračunatim porezima.

    Ceo tekst možete pročitati na ovom linku OVDE.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
  • Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Vojvodina

    Progon vojvođanskih novinara i medija

    Čitavo stanje u lokalnim medijima podseća na sistem „punog stola“, što je karakteristično za mobing. Dakle, nakon napada, novinar se obraća advokatima, pa policiji, tužilaštvu i na kraju […]