Sindikat: Strah i represija u OŠ ‘Petar Kočić Inđija
Direktor OŠ ‘Petar Kočić’ otpustio nastavnicu, kolektiv podeljen, deo zaposlenih štrajkuje i trpi pritiske.
Direktor OŠ ‘Petar Kočić’ otpustio nastavnicu, kolektiv podeljen, deo zaposlenih štrajkuje i trpi pritiske.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave granične policije, u saradnji sa Policijskom upravom u Sremskoj Mitrovici i Upravom carina, zaplenili su oko 11 kilograma marihuane i uhapsili I. M. (1973) zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
U nedelju, 9. marta 2025. godine, studenti iz Stare Pazove organizuju marš ka Pećincima. Okupljanje učesnika biće održano na Trgu dr Zorana Đinđića u Staroj Pazovi od 10:30, a planirani polazak je u 11:30.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Sremskoj Mitrovici otkrili su tokom kontrole saobraćaja dvojicu vozača koji su učinili prekršaj nasilničke vožnje, kao i trojicu vozača koji su bili pod uticajem opojnih droga.
U Pećincima je za nedelju, 9. marta, najavljen veliki protest, na koji će studenti, srednjoškolci i građani krenuti peške iz Inđije.
Deo zaposlenih Radio-televizije Vojvodine protestovao je u holu zgrade danas u 10 časova.
Predsednik Opštine Marko Gašić izjavio je da se ozelenjavanje Trga Sloboda vrši jer po njegovom ličnom mišljenju nema dovoljno zelenila a da je celokupna rekonstrukcije Trga Sloboda urađena po projektu. Međutim tu i leži neistina, Trg nije rekonstrusian po projektu jer nije ispoštovana obaveza „ne manje od 60% zelenila“. Istina je da predsednik „popravlja“ oni što nije dobro.
Narodna skupština Srbije je, kako je saopšteno, u načelu usvojila Izmene i dopune Zakona o visokom obrazovanju.
U petak, 7. marta 2025. godine, u Staroj Pazovi biće održan skup podrške srednjoškolcima koji štrajkuju, uz blokadu srednjih škola.
Dok Opština Inđija dodeljuje besplatne termine za korišćenje sportskih objekata, čini se da lokalna vlast pokušava da prikrije ozbiljno smanjenje budžeta za sport.
Dan nakon što je IN Medija objavila da je resorno odeljenje odbacilo prijavu za radove na izgradnji trim-staze, odobreni su radovi.
Elektropodizni koš u sportskoj hali u Prigrevici obrušio se prošlog petka.
Protiv Elektroprivrede Srbije (EPS) podneta je tužba zbog otkaza koji je uručen radniku Kolubare Goranu Perišiću, uz zahtev da se on vrati na posao, rekao je advokat Ivan Ninić.
Pre godinu dana, novinarka Verica Marinčić fizički je sprečena da kao novinarka prati protest građana Čortanovaca u gradskoj kući u Inđiji.
Pokret GrađanIN upozorava da kažnjavanje nastavnika koji su podržali studente najbolje pokazuje u kakvoj zemlji živimo.
Nakon što je IN Medija početkom februara objavila vest o neplaniranom klizalištu u Inđiji i nejasnoćama oko njegove donacije, predsednik opštine Marko Gašić uputio je demanti. On tvrdi da su iznete informacije netačne i tendenciozne, te da narušavaju ugled lokalne samouprave. Ipak, i dalje nije otkrio identitet kompanije koja je, prema njegovim rečima, privremeno ustupila klizalište.
Subotički studenti u blokadi pozivaju građane da im se priključe u protestnoj šetnji od Subotice do Novog Sada, koja startuje u subotu, 8. marta.
Opština Inđija će u 2025. godini dodeliti 13 miliona dinara za projekte udruženjima koja se bave zaštitom prava ratnih veterana, osoba sa invaliditetom i drugih socijalnih grupa, a najviše sredstava, 9.660.000 dinara, dobija udruženje „4+1“.
Osnovni sud u Novom Sadu produžio je pritvor četvorici aktivista Srpske napredne stranke koji su napali novosadske studente u noći između 27. i 28. januara.
Koalicija za slobodu medija smatra da je prisustvo policije u RTV-u još jedan vid pritiska na javne servise i poziva Ministarstvo unutrašnjih poslova da hitno povuče svoje jedinice iz zgrade pokrajinskog javnog medijskog servisa.