• Sve vesti

    Drveće u Inđiji – neprijatelj broj jedan(FOTO/VIDEO)

    Ako je suditi po parkovima, sadnji i sečama u Inđiji, vladajuća struktura već godinama vodi tihi rat sa drvećem – i, čini se, u tom sukobu priroda gubi na svakom koraku. Od nezakonitih seča stabala do propalih sadnji, pa sve do ruiniranih dečijih igrališta u novouređenim parkovima – jasno je da je zaštita životne sredine za lokalnu vlast više smetnja nego prioritet.

  • Pre godinu dana održani su lokalni izbori u Inđiji

    Iako je SNS i dalje na vlasti u Inđiji, lokalni izbori održani pre tačno godinu dana pokazali su da se raspoloženje birača menja – više od 5.000 glasova otišlo je mladima iz pokreta GrađanIN, koji su postali simbol otpora i nova snaga lokalne politike.

  • Novi Sad: Protest ispred Pokrajinske vlade zbog ministra prosvete

    Na poziv studenata u blokadi građani su protestovali ispred zgrade Pokrajinske vlade zbog dolaska ministra prosvete Dejana Vuka Nakon sastanka u Pokrajinskoj vladi sa dekanima novosadskih fakulteta i pokrajinskom permijerkom Majom Gojković, ministar je napustio Banovinu, a razišli su se i građani.

  • Prve dečije keltske igre u Inđiji

    Turistička organizacija opštine Inđija najavljuje Prve dečije keltske igre, koje će se održati u Keltskom selu — tematskom turističkom kompleksu smeštenom u sportsko‑rekreativnoj zoni, na ulazu u Inđiju iz pravca Novog Sada.

    Studenti objavili izborni program: Ovo su okosnice njihove borbe

    Uz listu od 18 konkretnih zahteva, studenti su objavili i kriterijume za kandidate, kojima se jasno distanciraju od postojećih političkih stranaka. Studenti u blokadi predstavili su Program kojim žele da izađu pred građane.