Tamara Skrozza: Mediji u Srbiji funkcionišu pod stalnom pretnjom, sloboda je samo privid
Novinarka agencije Fonet Tamara Skrozza ocenila je da mediji funkcionišu pod nekom vrstom pretnje i da u Srbiji postoji privid slobode.
Novinarka agencije Fonet Tamara Skrozza ocenila je da mediji funkcionišu pod nekom vrstom pretnje i da u Srbiji postoji privid slobode.
Policija u Pećincima oduzela je kombi 31-godišnjem vozaču koji je bio bez vozačke dozvole, koja mu je prethodno oduzeta zbog nesavesne vožnje jer je tri puta pravosnažno osuđen zbog prekršaja.
Fondacija „Pastor Ištvan“ je novoustanovljenu godišnju nagradu dodelila nekadašnjim predsednicima Srbije i Mađarske Tomislavu Nikoliću i Janošu Aderu.
Ministarka prosvete Slavica Đukić Dejanović je danas izjavila da je ponuda povišice plata predstavljena sindikatima konačna, ali je najavila i nastavak pregovora ukoliko ponuda bude prihvaćena.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova otkrili su vozače pod dejstvom alkohola i narkotika, uključujući dvojicu sa visokim nivoom alkohola u krvi, kao i vozača bez važeće vozačke dozvole.
Aleksandar Vučić izjavio je, povodom ocena iz izveštaja Evropske komisije o neusklađenosti Srbije sa spoljnom politikom EU, da su evropski zvaničnici u pravu i „čestitao im što su to primetili“.
Radna grupa za izradu nacrta Lokalnog plana upravljanja otpadom u Opštini Stara Pazova zakazala je još jednu raspravu za 1. novembar u 10 sati, nakon što su građani i predstavnici udruženja izrazili nezadovoljstvo prethodnim planom koji nije bio sproveden.
Svi reprezentativni sindikati obrazovanja u Srbiji odbili su ponudu Vlade o povećanju plata, potvrdio je Danilo Gligorić, predsednik Sindikata radnika u prosveti Srbije, u izjavi za Danas. On je izrazio razočaranje sindikalnih članova zbog, kako je rekao, nedovoljno odgovornog i dostojanstvenog pristupa Vlade.
Prekid vodosnabdevanja usled radova na sanaciji havarije na vodovodnoj mreži.
Predsednik Opštine Inđija Marko Gašić održao je sastanak sa predstavnicima Fonda za Evropske poslove i javnih komunalnih preduzeća, s ciljem jačanja institucionalnih kapaciteta za realizaciju evropskih projekata i integraciju u Evropsku uniju.
Pokrajinski budžet za prvih devet meseci 2024. godine iznosi 105,83 milijarde dinara, ali opozicija upozorava na pad prihoda od poreza na dobit i nedovoljna izdvajanja za socijalnu politiku.
Pokret Kreni-Promeni predao je 36.000 potpisa protiv najnovije izmene Krivičnog zakonika i saopštio da će na javnoj raspravi izložiti argumente za tri izmene koje se tiču hapšenja, javnih nabavki i ukidanja krivičnog dela iznuđivanja i priznanja iskaza.
Kompanija OCSiAl, najveći svetski proizvođač grafenskih nanocevi, svečano je otvorila novo postrojenje za sintezu ovih revolucionarnih materijala u Staroj Pazovi.
Na sastanku održanom sa predstavnicima svih mesnih zajednica u opštini Inđija, predsednik opštine Marko Gašić razgovarao je o pripremama budžeta za narednu godinu.
Pripadnici SBPOK Uprave kriminalističke policije uhapsili su šest pripadnika organizovane kriminalne grupe, koji su se u periodu od oktobra do kraja novembra 2023. godine bavili krijumčarenjem ljudi.
Republički fond Srbije za penzijsko i invalidsko osiguranje je upozorio da lica koja se lažno predstavljaju pokušavaju da prevare penzionere.
Elektrodistribucija Ruma najavila je planirano isključenje struje u opštini Inđija u četvrtak, 31. oktobra.
Kamere postavljene na prilazu deponiji u Inđiji ponovo beleže nesavesno odlaganje smeća. Uprkos uređenom prostoru i jasnim upozorenjima, pojedinci i dalje ostavljaju otpad van predviđenih mesta – a sankcije su sve bliže.
Kulturno-umetničko društvo „Soko“ iz Inđije poziva sve ljubitelje horskog pevanja da se priključe muškoj pevačkoj grupi, koja ima za cilj obnovu tradicije višeglasnog pevanja i već godinu dana uspešno nastupa pod vođstvom dr Predraga Kljajića.
Turistička organizacija Vojvodine će zajedno sa lokalnim turističkim organizacijama iz pokrajine na Međunarodnom sajmu turizma i seoskog turizma, koji se u Kragujevcu održava od 31. oktobra do 2. novembra, predstaviti turističku ponudu pokrajine, objavila je Turistička organizacija Vojvodine.