Tragedija kod Šida: Dva muškarca poginula u prevrnutom automobilu
U kanalu kod Adaševaca pronađen je automobil u kojem su bila dvojica stradalih.
U kanalu kod Adaševaca pronađen je automobil u kojem su bila dvojica stradalih.
Zbog nepropisnog korišćenja mobilnog telefona kažnjeno je 3.657 vozača, dok su zbog korišćenja mobilnog telefona ili slušalica prilikom prelaska kolovoza kažnjena 852 pešaka u akciji „Fokus na putu“, koju je saobraćajna policija sprovela od 7. do 13. oktobra, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) Srbije.
U Sremu su proteklih dana zabeleženi ozbiljni prekršaji u saobraćaju, uključujući vozače pod uticajem alkohola i droga. Saobraćajna policija je u Staroj Pazovi i Sremskoj Mitrovici zaustavila vozače sa izuzetno visokim nivoima alkohola, dok je u Inđiji zatečen vozač pod dejstvom kokaina, saopštio je MUP Srbije.
Pripadnici saobraćajne policije, tokom prve nedelje sprovođenja akcije „Škola“, sankcionisali su čak 5.363 prekršaja u zonama škola.
Pripadnici Uprave saobraćajne policije Ministarstva unutrašnjih poslova povodom početka školske godine vršiće kontrolu u zonama škola i preduzimati sve mere prilikom ovih kontrola kako bi se očuvao nivo bezbednosti svih učesnika u saobraćaju, a prevashodno đaka pešaka.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Sremskoj Mitrovici otkrili su u kontroli saobraćaja troje vozača koji su učinili saobraćajne prekršaje.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Sremskoj Mitrovici sproveli su intenzivne kontrole saobraćaja tokom proteklih dana, otkrivajući nekoliko ozbiljnih prekršaja koji su ugrozili bezbednost na putevima.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Sremskoj Mitrovici otkrili su u kontroli saobraćaja trojicu vozača koji su upravljali automobilima pod uticajem alkohola i bez izdate vozačke dozvole.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Pećincima, Inđiji i Staroj Pazovi otkrili su prilikom kontrole saobraćaja vozača pod uticajem narkotika i dvojicu vozača koji su učinili saobraćajni prekršaj nasilnička vožnja.
Policija je na deonici auto-puta između Beograda i prelaza Batrovci isključila iz saobraćaja 57-godišnjeg muškarca jer je vozio sa skoro tri promila alkohola u organizmu.
Policija u Sremskoj Mitrovici je prilikom kontrole saobraćaja otkrila četvoricu vozača koji su vozili pod dejstvom alkohola i jednog pod dejstvom alkohola i narkotika, saopštio je MUP Srbije.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Sremskoj Mitrovici kaznili su šestoricu vozača koji su učinili prekršaj nasilnička vožnja i jednog vozača koji je upravlјao vozilom pod uticajem opojnih droga.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Sremskoj Mitrovici otkrili su prilikom kontrole saobraćaja dvojicu vozača koji su vozili pod uticajem alkohola i četvoricu pod dejstvom opojnih droga.
Policija u Sremskoj Mitrovici uhapsila je O. Č. (20) zbo Sumnja se da je on, krajem aprila, prilikom saobraćajne kontrole, naneo lake telesne povrede policajcu u patroli pregazivši mu stopalo zadnjim točkom svog vozila i potom pobegao.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Sremskoj Mitrovici su, prilikom kontrole saobraćaja od 1. do 6. maja, otkrili ukupno 1057 saobraćajnih prekršaja, među kojima 465 prekršaja vožnje nedozvoljenom brzinom, 190 prekršaja nevezivanja sigurnosnog pojasa, 55 prekršaja nepropisne upotrebe mobilnog telefona za vreme vožnje, 16 prekršaja vozača sa probnom vozačkom dozvolom koji nisu obeležili svoje vozilo znakom „P“ sa prednje i zadnje strane vozila.
Pripadnici saobraćajne policije otkrili su više od 36.000 prekršaja prekoračenja brzine tokom sedmodnevne međunarodne akcije pojačane kontrole saobraćaja koja je sprovedena u okviru organizacije ROADPOL (evropska mreža saobraćajnih policija).
U poslednjih pet godina, tokom prvomajskih praznika prosečno je život izgubilo sedam učesnika u saobraćaju.
Policija u Sremskoj Mitrovici sankcionisala je 11 vozača koji su vozili pod pod uticajem alkohola i opojnih droga, kao i nedozvoljenom brzinom i bez vozačke dozvole, saopštila je danas Policijska uprava Sremska Mitrovica.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Sremskoj Mitrovici sankcionisali su šestoro vozača koji su upravljali vozilima pod uticajem alkohola i dvojicu vozača koji su vozili pod uticajem opojnih droga.
U cilju podizanja svesti dece o bezbednom učestvovanju u saobraćaju, kao i usvajanje pravila bezbednog ponašanja na ulici, Predškolska ustanova „Boško Buha“ realizovala je sa policijskom stanicom u Inđiji projekat „Bezbednost dece u saobraćaju“.