Uroš Trifunović jedini kandidat i ostaje direktor „Inđija puta“ uprkos optužbama
Uroš Trifunović, koji je jedini kandidat na nedavnom konkursu, potvrđen je za direktora Javnog preduzeća „Inđija put“. Iako se protiv njega vodi istraga zbog sumnji na korupciju, Komisija je ocenila da ispunjava sve uslove, a Skupština opštine Inđija uskoro treba da potvrdi njegovo imenovanje na mandat od četiri godine.

Komisija za sprovođenje konkursa za izbor direktora Javnog preduzeća za upravljanje putevima i parkiralištima „Inđija put“ predložila je Uroša Trifunovića za direktora, nakon što je ocenjen kao jedini kandidat koji ispunjava sve uslove javnog konkursa.
Na konkurs, koji je zatvoren 20. juna 2025. godine, pristigle su dve prijave, od kojih je prijava master ekonomistkinje Sanje Filipović odbijena zbog nepotpune dokumentacije. Naime, nije dostavila obavezni dokaz o nepostojanju mere zabrane obavljanja delatnosti, pa nije uvrštena na rang listu kandidata.
Uroš Trifunović, rođen 1991. godine u Novom Sadu, diplomirani je ekonomista sa višegodišnjim iskustvom u javnom sektoru. Trenutno je vršilac dužnosti direktora „Inđija puta“, na tu funkciju imenovan je 13. jula prošle godine nakon što je prethodni direktor Marko Gašić preuzeo mesto predsednika opštine Inđija. Prethodno je Trifunović bio direktor Turističke organizacije opštine Inđija, a u „Inđija putu“ radi od 2018. godine, gde je obavljao više rukovodećih funkcija.
Da li će Trifunović ostati na čelu „Inđija puta“? Opština raspisuje konkurs za direktora
Ipak, Trifunoviću se početkom marta ove godine stavlja na teret krivična prijava zbog sumnji na korupciju. Odbornik pokreta GrađanIN, Strahinja Jovanović, optužio je Trifunovića da ima veze sa firmom „Bella in“, osnovanom u maju 2023, koja je, kako tvrde, brzo ostvarila višemilionske prihode, iako nema ni jednog zaposlenog. Kontak telefon firme povezan je sa Trifunovićem, dok je vlasnica kompanije navodno bliska saradnica direktora. Pokret GrađanIN navodi i da su građani potvrdili da im je Trifunović nudio usluge te firme.
Pored profesionalnog angažmana, Trifunović je i osnivač i predsednik udruženja sportskih ribolovaca, kroz koje je, između ostalog, učestvovao u rekonstrukciji jezera „Barica“. Takođe, pohađao je više seminara iz oblasti korporativnog upravljanja i komunalnih delatnosti.
Nakon sprovedenog konkursa, Komisija je rangirala Trifunovića kao jedinog kandidata koji ispunjava uslove, te je rang lista sa zapisnikom dostavljena Opštinskom veću, koje je predlog prosledilo Skupštini opštine Inđija na usvajanje.
Prema Zakonu o javnim preduzećima, direktor se imenuje na period od četiri godine, a rešenje je konačno.
Sta je tu cudno? Pao konkurs za direktora u vrticu, muljali… Tuzilastvo pokrenulo istragu protiv ucesnika konkursa i istovremeno VD direktora. I gle cuda, novi konkurs, isti ljudi i eto novog direktora – istog! Ko se snadje, taj je ЋАЦИ. Ko blokira taj je СМЕЋАЦИ. Dosta mi je i jednh i drugih!!!