Gašić: Radovi u „Lejama“ počinju 1. septembra
Posle višemesečne administrativne procedure, radovi na uređenju sportsko-rekreativne zone „Leje“ u Inđiji trebalo bi da počnu 1. septembra, najavio je predsednik opštine Inđija Marko Gašić.

Gašić je rekao da je javna nabavka završena, kao i da su pribavljene potrebne dozvole, te da se sada čeka da izvođač započne radove.
–Završena je javna nabavka, završeno je sve i čeka se samo da izvođač počne. Imamo sve prijavljene radove, sve dozvole izvučene i ja očekujem da prvog septembra krenu radovi – rekao je Gašić.
Projektom je predviđeno uređenje više sportskih i rekreativnih sadržaja. Kako je najavljeno, biće uređeni fudbalski, košarkaški i odbojkaški teren, dečje igralište i teretana na otvorenom.
Jedan od važnijih delova projekta biće i izgradnja kompletne staze oko postojećeg terena sa veštačkom travom. Upravo za taj deo Gašić očekuje da će biti među najkorišćenijim sadržajima u kompleksu.
Uređenje „Leja“ bilo je u administrativnoj proceduri duže vreme. Lokacijski uslovi izdati su u avgustu 2025. godine, dok je odobrenje za izvođenje radova izdato u decembru iste godine. Opština Inđija je krajem juna ove godine podnela i prijavu radova, čime je napravljen završni administrativni korak pred početak radova.
Prema ranijim podacima, procenjena vrednost projekta bila je oko 180 miliona dinara.
„Leje“: Opština Inđija podnela prijavu radova za sportsko-rekreativni kompleks
