Gojković: Razgovori o „Slovačkoj kući“ u Novom Sadu
Predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković sastala se u Novom Sadu sa predsednicom Kancelarije za Slovake koji žive u inostranstvu Republike Slovačke Dagmar Repčekovom i ambasadorom Slovačke u Beogradu Mihalom Pavukom.

Na sastanku je razgovarano o položaju slovačke nacionalne zajednice u Vojvodini, kao i o potencijalnim ulaganjima u oblasti kulture i turizma.
Kako je saopšteno, posebna tema bila je izgradnja „Slovačke kuće“ u Novom Sadu, za koju je istaknuto da bi predstavljala važan projekat za očuvanje kulturnog i nacionalnog identiteta slovačke zajednice u Srbiji.
Predstavnici slovačke strane naglasili su potrebu da se definišu lokacija, sadržaj i dinamika izgradnje tog objekta.
Predsednica Pokrajinske vlade navela je da je takva investicija od značaja za jačanje odnosa dve zemlje, podsećajući da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić ranije najavio finansiranje izgradnje Slovačke kuće tokom susreta sa predsednikom Slovačke Petrom Pelegrinijem u Bačkom Petrovcu.
Takođe je navedeno da je slovačka strana izrazila interesovanje da se u okviru Specijalizovane izložbe „EXPO“ u Beogradu naredne godine organizuje Dan slovačko-srpskog prijateljstva.
Na sastanku je konstatovano da Srbija i Slovačka imaju dobre bilateralne odnose i razvijenu saradnju u više oblasti.
