Ko je ProRent, firma iz Laktaša angažovana za Scena fest u Inđiji?
Kompanija ProRent iz Laktaša, čiji je vlasnik i direktor Siniša Ninković, angažovana je za ovogodišnji Scena fest u Inđiji. Firma se ranije pojavljivala kao izvođač na događajima povezanim sa SNSD-om, strankom čiji je predsednik Milorad Dodik, kao i na manifestacijama koje su organizovale institucije Republike Srpske.

Reč je o firmi koja se bavi tehničkom podrškom velikim događajima, a čije se ime ranije pojavljivalo i uz skupove SNSD-a, stranke na čijem je čelu Milorad Dodik, kao i uz manifestacije koje organizuju institucije Republike Srpske.
ProRent je osnovan 2019. godine, a prema podacima poslovnog portala CompanyWall, Siniša Ninković je od avgusta 2020. godine njegov vlasnik i direktor. Sedište kompanije je u Laktašima.
Kompanija se bavi iznajmljivanjem scenske rasvete, LED ekrana i multimedijalne opreme, audio sistema, kao i konstrukcija i bina. Na svom sajtu ProRent među projektima navodi različite koncerte i velike događaje u regionu.
Od SNSD skupova do velikih javnih događaja
O poslovima ProRenta u vezi sa SNSD-om pisao je portal Faktor. Prema tom izvoru, kompanija je pružala usluge na Konvenciji SNSD-a 2020. godine, kao i na stranačkom saboru te partije 2019. godine.
Faktor navodi i da je ProRent učestvovao u organizaciji svečane akademije povodom 9. januara 2020. godine, manifestacije povezane sa obeležavanjem Dana Republike Srpske.
Ovi podaci pokazuju da je ProRent radio i na događajima političkih i institucijskih struktura u Republici Srpskoj.
Posao u Sarajevu vredan 700.000 KM
ProRent je krajem 2025. godine dospeo u centar pažnje javnosti i zbog posla organizacije dočeka Nove 2026. godine u Sarajevu.
Prema pisanju više medija u BiH, Grad Sarajevo je posao vredan 700.000 konvertibilnih maraka dodelio upravo ProRentu, nakon što su prethodni postupci javne nabavke bili poništeni. U završnoj fazi ProRent je bio jedini ponuđač, a posao je zaključen putem pregovaračkog postupka.
Faktor je tada posebno ukazao na ranije angažmane ProRenta na skupovima SNSD-a i događajima povezanim sa institucijama Republike Srpske, dok su drugi mediji postavljali pitanja o transparentnosti postupka u Sarajevu.
Sada i u Inđiji
ProRent se ove godine pojavljuje i u Inđiji, kao firma angažovana za tehničku realizaciju Scena festa, koji će biti održan od 21. do 23. avgusta.
Ovogodišnji Scena fest već je bio predmet interesovanja javnosti zbog pitanja koliko će ukupno koštati građane Inđije. IN Medija je ranije objavila da je program festivala poznat, ali da u trenutku objavljivanja tog teksta nije bio poznat ukupan trošak manifestacije.
Troškovi Scena festa nisu prvi put tema pitanja o transparentnosti poslovanja Kulturnog centra Inđija. IN Medija je ranije pisala i o nalazima Državne revizorske institucije koji su se odnosili na troškove organizacije festivala, kao i o finansijskim izdacima Kulturnog centra.
Scena fest 2026: Poznat program, ali ne i koliko će koštati građane Inđije
Koliko će tačno biti plaćen angažman ProRenta za ovogodišnji Scena fest i na koji način je firma iz Laktaša izabrana za posao, biće poznato kada bude dostupna dokumentacija o ovom angažmanu.
Za sada je poznato da će firma čiji je vlasnik Siniša Ninković, pored ranijih poslova u Republici Srpskoj i BiH, ove godine biti deo organizacije velike manifestacije koja se finansira iz budžeta opštine Inđija.
