• Predstava „Maza i Lunja“ u Kulturnom centru Inđija

    U Velikoj sali Kulturni centar Inđija u subotu, 9. maja od 17 časova biće izvedena dečija predstava „Maza i Lunja“, saopštili su organizatori.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
    Predstava „Maza i Lunja“ u Kulturnom centru Inđija
    Foto: IN Medija
    Ovaj tekst je prilagođen osobama sa oštećenim vidom – označeni deo teksta može se automatski preslušati u audio formatu.

    Reč je o priči koja kroz odnos dveju suprotstavljenih životnih sudbina – kućne ljubimice Maze i psa lutalice Lunje – otvara teme pripadnosti, promene i slobode. Predstava prati razmaženu kuju koja nakon dolaska bebe u porodicu gubi pažnju na koju je navikla, dok se paralelno razvija priča o Lunji, psu koji preživljava na ulici.

    Njihovi putevi se ukrštaju kada Maza izađe iz sigurnosti doma, nakon čega joj Lunja pomaže da se snađe u nepoznatom okruženju. Kroz niz situacija razvija se prijateljstvo koje prerasta u ljubav, ali i dilema između sigurnosti i slobode.

    Kako je navedeno, predstava kroz muziku, pokret i dijalog problematizuje pitanje gde je granica između sigurnog života i lične slobode, kao i da li je moguće pronaći balans između ta dva sveta.

    Tekst i režiju potpisuje Katarina Orešan, a u predstavi igraju Marko Čupić, Marija Žeravica, Katarina Orešan i Bojan Simić.

    Trajanje predstave je 45 minuta, a cena ulaznice iznosi 400 dinara.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
  • Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Kultura

    Promocija knjiga u Kreativnom centru Artelje 9. maja

    U Kreativnom centru Artelje u Inđiji 9. maja biće održano književno veče u okviru kojeg će biti predstavljene četiri knjige, u saradnji sa Alternativnim umetničkim centrom „Zeleni […]