• Rukomet: Pobeda Novosađana u senci incidenta

Rukometaši Vojvodine poveli su sa 1:0 u finalu plej-ofa Arkus lige, pošto su, na Slanoj Bari, posle produžetaka, savladali Partizan sa 32:28. Meč je obeležila tuča igrača u 26. minutu, zbog čega je usledio kratki prekid. U 26.minutu, posle prekršaja igrača Partizana Vuka Lazovića nad Mohamedom Azizom, nastale su nemile scene  koje su bacili mrlju […]

Podeli vest:

Facebook Twitter WhatsApp
    Rukomet: Pobeda Novosađana u senci incidenta

Rukometaši Vojvodine poveli su sa 1:0 u finalu plej-ofa Arkus lige, pošto su, na Slanoj Bari, posle produžetaka, savladali Partizan sa 32:28.

Meč je obeležila tuča igrača u 26. minutu, zbog čega je usledio kratki prekid.

U 26.minutu, posle prekršaja igrača Partizana Vuka Lazovića nad Mohamedom Azizom, nastale su nemile scene  koje su bacili mrlju na  utakmicu nakon čega je isključen i trener Vojvodine Boris Rojević.

–  Prvo da se izvinim.  Za sedam godina nisam dobio plavi karton. Ni sad nisam ništa uradio. Krenuo  sam prema svojoj klupi, Žujović (pomoćni trener Partizana) me je odgurnuo. Pričali smo posle utakmice o tome, pružili ruku. Gurnuo me je u leđa, okrenuo sam se ka njemu, možda sam ga za majicu počupao, zna i on, razgovarali smo. Dobio sam plavi karton. – izjavio je Rojević na konferenciji za novinare.

Vojvodina je čuvala prednost i u nastavku, a u poslednja četiri minuta ušla je sa plus četiri (26:22). Usledila je uzbudljiva završnica i serija crno-belih 4:0 za produžetke, a u dodatnom periodu domaći tim je bio bolji rezultatom 6:2.

Trener Partizana Dario Krželj je posle meča pohvalio svoju ekipu za igru u drugom poluvremenu:

–  Čestitam mojim igračima  za drugo poluvreme, nastavak nisu znali da odigraju, mladi su, neiskusni. Rekao sam im da rade isto što i tih drugih 30 minut, ali nisu ispoštovale „mlade lude glave”. U nastavku nas je pobedio Puhovski, koji je najbolji igrač Vojvodine. Zahvalio bih se navijačima koji su došli u Novi Sad. – kazao je novinarima trener Partizana.

Finalna serija se igra na dve pobede, a naredni meč je u Beogradu u sredu. Trener Vojvodine Boris Rojević kazao je novinarima da „ne zna kako će Vojvodina igradi u Beogradu“

Utakmicu je trebalo da dobijemo mnogo ranije, i ja sam emotivac, bili smo mnogo bolji, vodili sedam razlike i za neku dalju analizu moram da pogledam meč. Trebalo je u prvih 60 minuta da pobedimo. Ušli smo u nervozu. Ne znam s kim ćemo igrati u Beogradu. Nemam ninakvu zamerku sa Partizanom. Ovo što se, događa se. Dogodilo se su se i na Real – Partizan i mnogo gore stvari, pa niko nije dizao na taj nivo. – zaključio je trener Vojvodine