• Rukometašice Železničara trijumfovale u Kragujevcu

Rukometašice Železničara su na godstovanju u Kraujevcu u utakmici 19. kola Arkus lige savladale ekipu Radničkog 25:24, (poluvreme 10:11) I time učvrstile treće mesto a tabeli. Duel sa dugogodišnjim rivalom inđijske rukometašice ovog puta uspele su da minimalnom gol razlikom završe u svoju korist. Domaće rukometašice su u meč ušle maksimalno motivisane kako bi se […]

Podeli vest:

Facebook Twitter WhatsApp
    Rukometašice Železničara trijumfovale u Kragujevcu

Rukometašice Železničara su na godstovanju u Kraujevcu u utakmici 19. kola Arkus lige savladale ekipu Radničkog 25:24, (poluvreme 10:11) I time učvrstile treće mesto a tabeli.

Duel sa dugogodišnjim rivalom inđijske rukometašice ovog puta uspele su da minimalnom gol razlikom završe u svoju korist. Domaće rukometašice su u meč ušle maksimalno motivisane kako bi se revanširali šampionkama za poraz u prvom delu i kako bi obezbedile lagodniju poziciju u sredini tabele. Domaće igračice su prve ostvarile startnu prednost (2:0, 4.min), koju su odličnom igrom u defanzivi održavale sve do 17. minuta (7:5). O kvalitetu odbrane dovoljno govori i podatak da se sve do 13. minuta držale gošće na samo 2 postignuta gola. Pri pomenutom rezultatu Inđijke se bude i serijom 0:3 prelaze u vođstvo (7:8, 24.min), koje su održavale sve do kraja prvog poluvremena za krajnjih 10:11.

Nakon 3 minuta igre u drugom delu, inđinčanke su prvi put došle do 2 gola prednosti (10:12), koju su uspešno održale do 40. minuta .

Igra gol za gol je na snazi do 17:17, kada igračice Železničara daju dodatni gas i ponovo dolaze do dva gola prednosti (17:19, 45.min). Veliko srce mlade ekipe i frenetična borbenostBorbemost domaće ekipe Radničkog dolazi do izražaja u narednom periodu utakmice, kada rukometašice Radničkog bedemom ispred svog gola, potpomognute Tamarom Kostić na golu, preko najboljeg strelca lige Teodore Veličković prelaze u vođstvo u 54. minutu (22:21).

Pri rezultatu 23:22 za domaćina, Inđijke serijom 0:3 dolaze do dva gola prednosti (23:25, 59.min), što je bio znak za pravu dramu u finišu utakmice. Radnički je prvo smanjio na 24:25 golom Jovane Stoiljković, potom se odbranio, da bi 18 sekundi pred kraj kapiten Ksenija Petrović pogodila stativu. Nakon minuta odmora gošći, Železničar greši, lopta je ponovo u rukama Petrovićeve, a njen šut iz kontranapada u poslednjim sekundama brani čuvar mreže gošći Jovana Vasiljković za konačnih 24:25.

U sledećem 20. Kolu ekipa Železničara dočekuje Bekament BB iz Bukovičke Banje 31. Marta u inđijskoj sportskoj hali. Ekipa Bekamenta nalaz se na drugom mestu tabele ARKUS lige sa 26 osvojenih bodova, dok su inđinčanke mesto ispod sa 22 osvojena boda.

Izvor: Glas Šumadije

Naslovna fotografija: ŽRK Železničar