• Studenti u blokadi: Nemamo vođe, predstavljaju nas studenti

    Studenti u blokadi Univerziteta u Beogradu saopštili su danas da nemaju vođe i pojedince koji govore u njihovo ime, te naveli da njih predstavljaju – studenti.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
    Studenti u blokadi: Nemamo vođe, predstavljaju nas studenti
    Foto:IN Medija
    Ovaj tekst je prilagođen osobama sa oštećenim vidom – označeni deo teksta može se automatski preslušati u audio formatu.

    Kako su naveli na društvenoj mreži Instagram, delovanje studenata u blokadi je „samostalno, promišljeno i odgovorno“.

    Više od godinu dana stojimo ujedinjeni i jednaki u odbrani autonomije univerziteta i integriteta akademske zajednice. Univerzitet u Beogradu kontinuirano pokazuje da je zajednica dostojna istorijskog trenutka u kom se nalazi i nastavlja da gradi budućnost Srbije, štiteći njenu mladost – saopštili su studenti u blokadi.

    Oni su zahvalili profesorima i rektoru Univerziteta u Beogradu Vladanu Đokiću na podršci.

    Đokić je juče odbacio navode da je predstavnik studenata, ali naveo da „čvrsto stoji uz njih i akademsku zajednicu koja zahteva vladavinu prava“.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
  • Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Srbija