Mislim, dakle blokiram“: Skup podrške studentskim blokadama u Novom Sadu
Skup podrške studentskim blokadama „Mislim, dakle blokiram“ održaće se u nedelju, 15. decembra, kod zgrade Rektorata Univerziteta u Novom Sadu.
Skup podrške studentskim blokadama „Mislim, dakle blokiram“ održaće se u nedelju, 15. decembra, kod zgrade Rektorata Univerziteta u Novom Sadu.
Veliki broj građana okupio se ispred Karlovačke gimnazije kako bi odao počast nastradalima u obrušavanju nadstrešnice, ali i kako bi pružio podršku učenicima i nastavnicima.
Učenici Karlovačke gimnazije u Sremskim Karlovcima objasnili su detalje jučerašnjeg incidenta, kada su zajedno izašli iz škole kako bi odali počast žrtvama tragedije u Novom Sadu.
Organizacije „Stav“ i „Sviće“ najavile su novi protest koji će se održati tačno mesec dana od tragedije na novosadskoj Železničkoj stanici.
Novi protest u nedelju na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Novi protest na Železničkoj stanici u Novom Sadu najavljen je za nedelju, 24. novembar u 14 sati, zbog tragedije kada je u padu nadstrešnice poginulo 15 osoba, a dvoje teško povređeno.
Četvrti sat prostesta u Novom Sadu.
Novi protest u Novom Sadu, organizovan povodom tragedije na Železničkoj stanici u kojoj je stradalo 14 ljudi, biće održan u nedelju, 17. novembra. Okupljeni građani i aktivisti zahtevaće odgovornost nadležnih i nastavak postupaka protiv odgovornih za nesreću.
Novi protest u Novom Sadu na kom se traži odgovornost za pad nadstrešnice Železničke stanice u kom je poginulo 14 ljudi, a teško je povređeno troje, održaće se u nedelju, 17. novembra.
Novosadska opozicija pozvala je građane da iskažu protest zbog nesreće na Železničkoj stanici u Novom Sadu, tako što će u petak, 14 minuta, od 11.52 do 12.06 prestati da rade to što su započeli.
Profesori i studenti Akademije umetnosti u Novom Sadu okupili su se jutros ispred zgrade u kojoj se nalaze sud i tužilaštvo, a zbog hapšenja studenta te Akademije Relje Stanojevića.
Fudbaleri Inđije su u znak protesta zbog neisplaćenih plata treći put seli na travu.
U odnosu na Novi Sad gde se okupilo 22.000 učesnika protesta zbog tragedije na Železničkoj stanici, u Beogradu između šest i 7.000 učesnika.
Parlamentarne opozicione stranke zbog tragedije u Novom Sadu organizuju protest u 17 sati ispred Vlade Srbije.
„Sloboda se osvaja!“
„Kad se pre ugradiše u buduće renoviranje Gradske kuće, i to pre veštačenja?, napisao je Ivan Ninić.
Pomoćnik direktora policije pukovnik Dragan Vasiljević izjavio je da je tokom noći identifikovano 12 osoba koje su pravile nerede na protestu u Novom Sadu, navodeći da je za osam određeno zadržavanje i da je u pitanju veliki broj krivičnih dela.
Na protest u Novom Sadu juče 22.000 učesnika.
Nekadašnjem predsedniku Opštine Inđija Goranu Ješiću određeno je policijsko zadržavanje do 48 sati, a osumnjičen je za napad na službeno lice.
„Više džipova i marica ušlo je u dvorište Skupštine grada Novog Sada, a veliki broj takvih vozila parkiran je kod bioskopa Arena“