• Tretman protiv komaraca u Inđiji i naseljima uz Dunav 16. i 17. jula

    Suzbijanje odraslih komaraca biće sprovedeno 16. i 17. jula na teritoriji opštine Inđija, saopšteno je iz lokalne samouprave. Tretmani će se obavljati iz vazduha i sa zemlje, ukoliko vremenski uslovi budu povoljni.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
    Tretman protiv komaraca u Inđiji i naseljima uz Dunav 16. i 17. jula
    Foto: Pixabay
    Ovaj tekst je prilagođen osobama sa oštećenim vidom – označeni deo teksta može se automatski preslušati u audio formatu.

    Na teritoriji opštine Inđija biće sprovedeni tretmani suzbijanja odraslih komaraca iz vazduha i sa zemlje, najavljeno je za 16. i 17. jul 2026. godine.

    Prema obaveštenju, 16. jula tretman će biti izveden u svim naseljenim mestima uz Dunav, u priobalju i vikend zonama, kao i na području Inđije.

    Dan kasnije, 17. jula, planirano je tretiranje komaraca u naseljima Jarkovci, Ljukovo, Maradik i Gladoš.

    Izvođenje tretmana zavisiće od meteoroloških uslova, a ukoliko zbog promene vremena ne bude moguće sprovesti akciju u planiranom terminu, tretiranje će biti odloženo za naredni dan.

    Nadležni upozoravaju pčelare da su preparati koji se koriste tokom tretmana toksični za pčele, zbog čega je potrebno da košnice zatvore ili ih uklone najmanje pet kilometara od područja na kojima će biti sprovedeno zaprašivanje.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
  • Komentari 1

    1. Aha…staviš sto košnica u džep i premestiš…očas posla..a i zašto bi se koristila sredstva netoksična za pčele…kada ovako ubiješ „dve muve“ jednim prskanjem …cccc

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Servisne informacije

    Bez vode deo Novih Karlovaca

    Zbog havarije na vodovodnoj mreži jutros je prekinuto vodosnabdevanje u delu Novih […]