• Inđija: 8,2 miliona za rekreaciju dece i mladih u Slankamenu

    Opština Inđija dobila je od Ministarstva za brigu o porodici i demografiju 8.206.732 dinara namenjenih uređenju javnog prostora u Novom Slankamenu.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
    Inđija: 8,2 miliona za rekreaciju dece i mladih u Slankamenu
    Foto: IN Medija
    Ovaj tekst je prilagođen osobama sa oštećenim vidom – označeni deo teksta može se automatski preslušati u audio formatu.

    Prva faza projekta obuhvata izgradnju savremenog dečijeg igrališta, dok druga faza predviđa potpunu rekonstrukciju Srpskog doma, uključujući izgradnju mini-pitch terena za mali fudbal, kao i košarkaškog i odbojkaškog terena.

    Kako se navodi u saopštenju, cilj projekta je unapređenje sadržaja za decu i mlade u manjim sredinama, uz podizanje kvaliteta života svih meštana.

    Ovaj potez lokalne vlasti dolazi u trenutku kada mnoge manje sredine u Sremu i dalje nemaju adekvatne rekreativne i sportske sadržaje, a sredstva Ministarstva za demografiju često se raspoređuju prema političkim prioritetima. Ipak, Inđija sada dobija priliku da Novom Slankamenu obezbedi modernu infrastrukturu za najmlađe i rekreativce.

    Ukupna vrednost radova u obe faze biće poznata po završetku javnih nabavki, dok lokalna vlast najavljuje da će projektom rukovoditi u saradnji sa meštanima i školama.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp BlueSky
  • Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Inđija

    Ljukovo bez struje u petak

    ED Ruma je najavila da će u petak, 27. marta, doći do planiranog prekida električne energije na teritoriji opštine […]